İş

1-2 Ağustos Aile Hekimliği Kapalı mı? Aile muayenehanesi Salı-Çarşamba günleri kapalı mı?

Türkiye genelinde şiddetin önlenmesi ve özlük haklarının verilmesi için 1 Ağustos’tan itibaren iki günlüğüne işten ayrılacak. İş bırakma hareketinde poliklinik hizmeti gibi elektif hizmetler verilmeyecek ancak acil hastaların, diyaliz hastalarının, hamilelerin, kanser hastalarının, ağır bakım hastalarının ve acil ameliyatların bakımına ara verilmeyecek. 1-2 Ağustos Aile Hekimliği Kapalı mı?

1-2 AĞUSTOS AİLE HEKİMLİĞİ KAPALI MI?

Artan ekonomik kriz nedeniyle artan iş yükü nedeniyle 19 sendika ve 2 aile hekimliği federasyonunun birleşmesiyle oluşan Sağlık ve Sosyal Hizmet Sendikası ve Meslek Platformu (SABİM) kapsamındaki Genel Sağlık-İş Sendikası , sağlıkta şiddet ve sağlık çalışanlarının personel eksikliği. müzakerelerin başlayacağı 1 ve 2 Ağustos tarihlerinde görevlerinden ayrılacaklarını açıkladı.

Genel Sağlık-İş Genel Lideri Dr. Derya Uğur, yarın başlayacak iş bırakma eyleminde poliklinik hizmeti gibi seçmeli hizmetlerin verilmeyeceğini ancak acil hastaların, diyaliz hastalarının, hamilelerin, kanser hastalarının, ağır bakım hastalarının bakımlarının yapılacağını belirtti. hasta ve acil ameliyatlar kesintiye uğramayacak.

polatelihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu