Haber

11.Cumhurbaşkanı Gül: “Devletimizin tüm organları birlikte güzel bir şekilde çalışıyor”

11.Cumhurbaşkanı Gül: “Devletimizin tüm organları birlikte güzel bir şekilde çalışıyor”

MALATYA – 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “Devletimizin tüm organları büyük bir iş birliği içinde çalışıyor. Vali, emlakçılar, belediye başkanları herkes elinden geleni yapıyor” dedi.

11 Malatya programı çerçevesinde AFAD Uyum Merkezi’ni ziyaret eden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Vali Hulusi Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’dan bilgi aldı. Gül, kent merkezinde yıkılan binaların enkazını inceledikten sonra Malatya Büyükşehir Belediyesi binasının arkasında kurulan çadır kenti ziyaret ederek depremzedelerle görüşmeye geldi. Soykan Parkı’nda açıklamalarda bulunan Abdullah Gül, depremin büyük bir felaket olduğunu belirterek, hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet diledi. Devletin tüm organlarıyla büyük bir çalışma içerisinde olduğunu belirten Gül, “Devletin ve halkın gücü elbette büyük. Gücü de sorumluluğu da var. Dolayısıyla elinden gelen her şeyi yapacak ve yürütecek.” .Devlet ve halk bu tür afetlerde yalnız bırakılmamalı.Yapılacak çok iş var.Sivil toplum daha esnek olabilir, daha çabuk yetişebilir.Daha küçük yerlere hemen koşabilir. Onları her zaman desteklemek ve teşvik etmek gerekiyor” dedi.

Depremlerden ders çıkarılması gerektiğini ifade eden Gül, “Deprem kuşağındayız. O halde bunun bilinciyle yasal zorunluluk olarak her şeyi yerine getirmek zorundayız. Farkındalığı artırdıkça daha çok şey yapmamız gerekiyor” dedi. Bu yasal bir zorunluluktur.” Hepimize büyük sorumluluklar düşüyor. Bu acı dersi bundan çıkarabiliriz ve bu acı gelecek felaketlerde her zaman çekilmeyecektir. Bir kez daha herkese geçmiş olsun diyorum” dedi.

(HY-AOA-CC-Y)

habersariyer.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu