Teknoloji

API Paketleri İçin Twitter’da Paylaşılan Fiyatlandırma Bilgisi!

Dünyanın en bilinen mikroblog platformu Twitter, bir süre önce API anahtarlarının kullanımı konuyla ilgili gündeme geldi. O dönemlerde yapılan açıklamalarda Twitter API programının fiyatlandırılacağı belirtilmişti. Artık beklenen geldi ve Twitter yeni API programını resmen duyurdu. ilan edildi . Peki geliştiricileri neler bekliyor?

Twitter’ın geliştiriciler için oluşturduğu resmi hesabından yapılan açıklamalara baktığımızda bundan sonra farklı özelliklere sahip farklı API katmanlarının olacağını görüyoruz. Bu katmanlar; ” Özgür“, ” temel” Ve ” Kurumsal” isimleriyle karşımıza çıkacak ve farklı özellikler sunacaktır. Bu katmanlarda bazı sınırlamalarŞunu da belirtelim.

Twitter’ın API katmanları neler sunacak?

Twitter’ın yeni API katmanlarından biri olan Ücretsiz, kolay kaldıraç sağlayacaktır. Bu pakete abone olan geliştiriciler, Ayda 1.500 gönderi Ayrıca, Twitter ile giriş yapma olanağına sahip olacaklar. Twitter, Temel paketin yazılım işi yapan öğrenciler ve hobiler için olduğunu söylüyor. ayda 100$ Ödemeyi kabul eden geliştiricilerin sahip olacağı Basic API paketi, 50 bin gönderi gönderebilecek. Eskiden Basic API paketine benzer özelliklerle aboneliklerde 500 bin ile 2 milyon aralığında gönderiler oluşturulabiliyordu.

Enterprise API paketi için rastgele bir fiyat açıklaması bitmiş değil . Twitter’ın yaptığı açıklamalarda daha fazla erişime ihtiyaç duyan geliştiricilerin Twitter’a başvurması gerektiğinden bahsediliyor. Ancak bu noktada bazı karışıklıklar yaşanıyor. DSÖ sosyal medya platformlarındaYapılan paylaşımlarda Enterprise paketini satın almak isteyen tüketiciler 42 bin dolar ödeyecekleri iddia ediliyor. Bu tez doğruysa, Twitter API’sini kullanan popüler üçüncü taraf hizmetlerinin ücretli hale gelmesi kaçınılmaz olacaktır.

Eski paketler 30 gün içinde kaldırılacak!

Twitter Dev hesabından yapılan paylaşımlarda Standard (v1.1), Essential (v2), Elevated (v2) ve Premium isimli kullanılabilecek API katmanları 30 gün kaldırılacağını bildirdi. Twitter geliştiricileri tavsiye, son güne kadar beklemeden yeni paketlere geçiş yapın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu