Haber

BBP lideri Mustafa Destici, canlı yayında kendisine ‘Tito kalıntısı’ sözleri hatırlatılınca masaya vurdu.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Haberler.com stüdyolarında Haber Müdürü Olgun Kızıltepe ve Melis Yaşar’ın sorularını yanıtladı. Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş’a yaptığı “Adam Tito kalıntısı” açıklamasını ve bazı Balkan derneklerinin kendisine tepkisini hatırlatan Destici, elini masaya vurdu.

“TITO BU MİLLETİN İNANCINI İFADE ETMEZ”

Destici, Tito’nun konuşmasından rahatsız olanları anlamadığını belirterek, “Tito zihniyeti nedir? Marksist, Lenist ve ateist bir anlayıştır. Bundan rahatsız olanlardan ben de rahatsızım. Kimse özür dilemesin. O zihniyet bu milletten bahsetmez, bu milletin inancından, kültüründen, dininden bahsetmez, “Bir zamanlar Tito kim? Tito Boşnak mı ki Boşnaklar mı Balkan Türkleri mi rahatsız? Tito, Leninist niyetleri olan bir Marsist, karışık bir Sırp ve Hırvat melezidir. 27 yıldır komünist bir rejimle, kimlikleri yok eden, Yugoslavya’yı kimliksizleştiren, tıpkı Sovyet Rusya gibi. çalıştıran birisi. Yani bundan niye rahatsız oluyorlar?” ifadelerini kullandı.

“BOSNA’LI KARDEŞLERİMİZLE KİMSE BİZE GİREMEZ”

Destici, kendisine tepki gösteren Balkan derneklerini de eleştirerek, “Tepki verenler sanki bütün Balkan dernekleri ve Boşnaklar gibi. Geldiğini, hatta silah yolladığını unutmadık. Biz cephedeydik. Boşnak kardeşlerimizle arkadaşız. Kimse aramıza giremez.”

“KONUŞANIN YÜZÜNÜ KARIŞTIRIRIM”

Ekrem Baş’a da tepki gösteren Destici, “O da aynı görüşte ve bunu teyit ediyor. Peki nereden aday oldu? Geçen yıl PKK listesinden, HDP’den milletvekili seçildi. PKK’yı destekledi, yürüdü.” PKK ile listeden milletvekili seçilmiş biriyle konuşuyorum bazı sol dernekler Balkan derneği diye bir dernek kurdular tepki gösteriyorlar ya ben Evlad-ı Fatihan olarak bilsem ve inanın eğer kendimden fazlasını verir ve orada bedel ödersem” diyenleri azarlarım. Ama PKK ile el ele vermiş, PKK listesine girmiş ve halen PKK ile ittifak halinde olan birinin dönüp BBP Genel Liderini hedef alması yanlıştır. Baksın.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu