Yaşam

Christopher Nolan, ‘Oppenheimer’da Patlama Kurbanını Oynamak İçin Neden Kızını Seçtiğini Açıklıyor!

Cillian Murphy, Robert Downey Jr., Matt Damon, Emily Blunt ve Rami Malek gibi efsane oyuncuların yer aldığı ‘Oppenheimer’ Cuma günü vizyona girecek.

II. 2. Dünya Savaşı sırasında atom bombasının mucitlerinden J. Robert Oppenheimer’ın hayatına odaklanılacak olan filmdeki iddialı atom bombası sahnelerinden birinde Christopher Nolan’ın en büyük kızı Flora oynuyor. Nolan, kızına neden bu kadar sarsıcı bir rol verdiğini de açıkladı…

2023’ün en iddialı sinemalarından biri olan ‘Oppenheimer’ bu cuma vizyona girecek.

Yönetmen koltuğunda Christopher Nolan’ın oturduğu ‘Oppenheimer’, ‘II. Dünya Savaşı sırasında atom bombasının mucitlerinden biri olan J. Robert Oppenheimer’ın hayatına odaklanacak.

Bu iddialı atom bombası sahnelerinden birinde Christopher Nolan’ın en büyük kızı Flora oynuyor. Nolan, kızına neden bu kadar sarsıcı bir rol verdiğini de açıkladı.

Nolan, The Telegraph’a verdiği yeni bir röportajda, 22 yaşındaki kızı Flora ve yapımcı eşi Emma Thomas’ın seti ziyaret ettiklerinde, kızını bir bıçakla yüzü soyulmuş isimsiz genç bayan olarak oynayabileceğini fark ettiğini söyledi. Oppenheimer’ın zihninden geçen bir sahnede nükleer patlama.

“Bu deneysel ve spontane sahnede o küçük rolü oynayacak birine ihtiyacımız vardı,” diyen Nolan, alışılmadık bir oyuncu seçimi yaptığına dikkat çekerek bunun bir anlık bir karar olduğunu da sözlerine ekledi.

Bu iddia ve ‘Oppenheimer’ sineması hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlara göz atın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu