Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki YAŞ üyeleri Anıtkabir’i ziyaret etti

Başkan Erdoğanve AGE üyeleri, Cumhurbaşkanlığı KülliyesindeToplantı öncesi Anıtkabir’e geldi.

Erdoğan’ın Aslanlı Yol’un başkanlığındaki yerini almasının ardından başlayan törene, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya katıldı. Milli Eğitim Yusuf Tekin, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Genelkurmay Başkanlığına atanan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Atatürk’ün ay yıldız motifli çelengiMozolesine bıraktıktan sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi.

Erdoğan başkanlığındaki heyet, mozoleye çıkan merdivenlerin önünde fotoğraf çektirdikten sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçti. Burada Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları yazdı:

“Sevgili Atatürk, Yüksek Askeri Şura üyeleri olarak kahramanınızı ve şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, 2023 meclis toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyoruz. Gelecek nesiller için daha müreffeh, daha prestijli ve huzurlu bir ülke inşa etmek için her alanda yoğun bir çaba sarf ediyoruz. yüksek görev duygusu, caydırıcılık ve üstün kabiliyetleri ile milletimizin gözbebeği.Meclis toplantımızda alacağımız kararlarla ordumuzun gücüne güç katacağımızı umuyorum.Ruhunuz şad olsun.”

habermacka.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu