Haber

Dünya liderlerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tebrik mesajları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a dünya cumhurbaşkanlarının ikinci tip Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki başarısından dolayı tebrik mesajları devam ediyor.

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, yaptığı yazılı açıklamada Erdoğan’ı tebrik ederek, Türkiye ile BM arasındaki işbirliğini daha da güçlendirmeyi dört gözle beklediğini belirtti.

Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, sosyal medya hesabından paylaştığı tebrik mesajında, “Ülkelerimiz tarihi dostluk ve dayanışma bağlarıyla birleşmiştir. Bu kapsamlı iş birliği stratejisi daha da gelişecektir.” sözlerini kullandı.

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadir Caparov, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda, “Sevgili kardeşim Recep Tayyip Erdoğan. Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinin ikinci turundaki inandırıcı zaferinizden dolayı sizi en içten dileklerimle tebrik etmekten memnuniyet duyuyorum. Türkiye örnek teşkil etti” dedi. açık, rekabetçi ve demokratik bir seçimin.” değerlendirmesini yaptı.

Türkmenistan Devlet Başkanı Serdar Berdimuhamedov, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tebrik mesajı gönderdi.

Berdimuhamedov, Erdoğan’ı siyasi başarısı ve demokrasi iradesine dayalı zaferinden dolayı gönülden kutladı ve yeniden seçilen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gelecekte devlet işlerinde büyük başarılara imza atmasını diledi.

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, tebrik mesajında, “Türkiye Cumhuriyeti’nin yeniden Cumhurbaşkanı seçilmesinden dolayı sizi tebrik etmeme izin verin.” terimini kullandı.

Türkiye ile Almanya arasındaki yakın insani, ekonomik ve siyasi çıkarların çok özel bir değere sahip olduğunu vurgulayan Steinmeier, “Ülkelerimiz arasındaki iyi ilişkilerin pekişmesine birlikte katkıda bulunabilirsek ne mutlu bana. Dünyada karşılaştığımız zorluklar… bunu daha da önemli kıl.” değerlendirmesini yaptı.

Endonezya Devlet Lideri Joko Widodo, sosyal medya hesabından yaptığı kutlama mesajında, “Sevgili kardeşim Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı yeniden seçilmesinden dolayı yürekten kutluyorum. Endonezya ile Türkiye arasında uzun yıllardır devam eden stratejik ortaklığı güçlendirmeye ve sürdürmeye hazırız” dedi. Halkımızın menfaati için.” sözlerini verdi.

Kanada Başbakanı Justin Trudeau sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı seçim başarısından dolayı kutluyorum. Ülkelerimiz derin bağlara sahip güçlü ortaklar ve bu ortaklığı daha da güçlendirmeyi, Kanadalılar ve Türk halkı için ilerleme kaydetmeyi dört gözle bekliyorum.” .” açıklamasını yayınladı.

Malezya Başbakanı Enver İbrahim sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı son cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanı seçilmesinden dolayı tebrik ediyoruz. Türkiye, önemli bir bölgesel güç olarak yapıcı rol oynamaya devam edecektir. ve küresel oyuncu Malezya, şu anki mükemmel ikili ilişkilerimizi daha da geliştirmek için Türkiye ile yakın çalışmayı dört gözle bekliyor.” sözlerini kullandı.

Avustralya Başbakanı Anthony Albanese, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden seçilmesinden dolayı kutluyorum. Avustralya ile Türkiye arasında uzun süredir devam eden dostane ikili ilişkileri daha da güçlendirmeyi dört gözle bekliyorum.” mesajı yayınladı.

Hindistan Başbakanı Nerandra Modi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı seçim başarısından dolayı tebrik etti.

Modi, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, gelecekte de Hindistan ile Türkiye arasındaki bağların ve küresel meselelerdeki iş birliğinin gelişerek devam edeceğine olan güveninin tam olduğunu belirtti.

Arjantin Devlet Başkanı Alberto Fernandez, Twitter hesabından tebrik mesajı paylaşarak, “Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden seçilmesini münasebetiyle kutluyorum. uydu, nükleer tıp ve madencilik güçleniyor.” sözlerini kullandı.

Paraguay Devlet Başkanı Mario Abdo Benitez de Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Seçim zaferi ve yeni dönemi için Recep Tayyip Erdoğan’ı ve demokratik görevini yerine getiren Türk halkını tebrik ediyoruz.” açıklamasını yayınladı.

Küba Devlet Lideri Miguel Diaz-Canel, sosyal medya hesabından Erdoğan’ı tebrik ederek, “Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı seçilmesi vesilesiyle canı gönülden kutluyoruz. Kendisine görevinde başarılar diliyor, devamını diliyoruz.” iki ülke arasındaki dostluk ve iş birliği bağlarının ilerletilmesi talebimizi yineliyoruz.” açıklamalarda bulundu.

Bolivya Cumhurbaşkanı Luis Arce, sosyal medya hesabından Erdoğan’ı tebrik ederek, “Kardeş Türkiye Cumhuriyeti halkının demokratik iradesini ve yeniden seçilen Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik ediyoruz. Kendisine görevinde başarılar diliyor, kararlarımızı teyit ediyoruz.” dostluk ve işbirliği bağları.” mesajınızı paylaştı.

Ekvador Devlet Başkanı Guillermo Lasso, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden seçen, iradesini barışçıl ve demokratik bir biçimde ifade eden Türk milletini tebrik ediyoruz. ” ifadesini kullandı.

Guatemala Devlet Başkanı Alejandro Giammattei, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Türkiye’de yeniden demokratik seçimleri kazanan Recep Tayyip Erdoğan’ı en içten dileklerimle kutluyorum. gösterilen yol.” mesajını koydu.

Dominik Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Luis Abinader, Twitter hesabından Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu tebrik ederek, iki ülke arasındaki dostluk ve işbirliği bağlarını güçlendirme hedefine işaret etti.

Abinader, “Türkiye’de yeniden seçilen Recep Tayyip Erdoğan’ı Dominik hükümeti adına tebrik ediyorum.” terimini kullandı.

Ürdün Kralı II. Abdullah, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seçimlerdeki başarısından dolayı tebrik telgrafı gönderdi.

Kral Abdullah telgrafta, ikili ilişkileri iki ülke ve halklarının çıkarlarına hizmet edecek, bölgesel ve uluslararası barış ve refahın gelişmesine katkı sağlayacak şekilde güçlendirme kararlılığını vurgulayarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a başarı dileklerini iletti. Türk halkına daha fazla ilerleme ve refah.

Zambiya Cumhurbaşkanı Hakainde Hichilema Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden Türkiye Cumhurbaşkanı seçilmesinden dolayı tebrik ediyoruz. Daha fazla barış, refah ve ilerleme için iki ülke arasındaki stratejik ortaklığı derinleştirmeyi dört gözle bekliyoruz.” mesajı yayınladı.

Etiyopya Başbakanı Abiy Ahmed, Erdoğan’ı seçim zaferinden dolayı kutladı ve iki ülke arasındaki ilişkileri ilerletmeyi dört gözle beklediğini belirtti.

Madagaskar Devlet Başkanı Andry Rajoelina, “Yaşasın Madagaskar-Türkiye işbirliği.” Mesajı paylaşarak, iki ülkenin birlikte çalışmaya devam edeceğini vurguladı.

Erdoğan’ı en içten duygularla tebrik ettiğini belirten Burkina Faso Devlet Başkanı İbrahim Traore, iki ülke arasındaki bağları daha ileriye götürmeye hazır olduğunu kaydetti.

Togo Cumhurbaşkanı Faure Essozimna Gnassingbe, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı yeniden seçilmesinden dolayı tebrik ederek, iki ülke halkları arasındaki dostluğu ilerletmeye çalışacaklarına işaret etti.

Litvanya Cumhurbaşkanı Gitanas Nauseda, Twitter hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı seçimlerdeki başarısından dolayı tebrik etti.

11-12 Temmuz tarihlerinde Litvanya’nın başkenti Vilnius’ta yapılacak NATO Zirvesi’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan’la bir araya gelerek ittifak güvenliğini güçlendirmek ve Ukrayna’nın başarılı olmasına yardımcı olmak için sabırsızlandığını belirten Nauseda, “İttifakın bütünlüğü, bütünlüğün teminatıdır. Gücümüz.” değerlendirmesini yaptı.

ABD Lideri Joe Biden, Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, AB Genişleme Komitesi Üyesi Oliver Varhely, AB Konseyi Lideri Charles Michel, Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Hollanda Başbakanı Mark Rutte, AB Komitesi Lideri Ursula von der Leyen, Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Bahreyn Hükümdarı Hamed bin Isa Al Khalifa, Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukashenko, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Başkanı Muhammed bin Zayed Al Nahyan, Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi Lideri ve Sırp Üyesi Zejka Cvijanovic, Brezilya Devlet Başkanı Luiz Inacio Lula da Silva, Cezayir Devlet Başkanı Abdulmecid Tebboune, Ermenistan Başbakanı Nikol Pashinyan, Fildişi Sahili Devlet Başkanı Alassane Ouattara, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Gine Bissau Devlet Başkanı Umaro Sissoco Embalo, Gürcistan Başbakanı Irakli Garibashvili, Irak Bölgesel Kürt Yönetimi (KBY) Lideri Neçirvan Barzani, Irak Başbakanı Muhammed Şiya es-Sudani, İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, İslamî Örgüt İşbirliği (İİT) Genel Sekreteri Hüseyin İbrahim Taha, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı seçim başarısından dolayı tebrik edenlerin arasındaydı.

İsveç Başbakanı Ulf Kristersson, Yemen Cumhurbaşkanlığı Kurulu Lideri Rashad al-Alimi, İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, Katar Başbakanı Pir Muhammed bin Abdurrahman bin Casim Al Sani, Katar Emiri Pir Temim bin Hamed Al Sani, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KKTC Başbakanı Ünal Üstel, Kosova Başbakanı Albin Kurti, Belçika Başbakanı Alexander de Croo, Kosova Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani, Kuveyt Başbakanı Ahmed Nawaf al-Ahmed es-Sabah, Kuveyt Komutanı Pir Nawaf al-Ahmed al-Cabir es-Sabah, Libya Ulusal Birlik Hükümeti Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, Lübnan Başbakanı Najib Mikati, Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, Moldova Cumhuriyeti Gagavuz Özerk Bölgesi Lideri Irina Vlah, Sekreter NATO Orgenerali Jens Stoltenberg, Norveç Başbakanı Jonas Gahr Store, Özbekistan Devlet Başkanı Şevket Mirziyoyev, Pakistan Başbakanı Shahbaz Sharif, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Senegal Devlet Başkanı Macky Sall, Sırbistan Devlet Başkanı Aleksandar Vucic, Somali Başbakanı Hamza Abdi Barre, Somali Devlet Başkanı Hasan Pir Mahmud, Sudan Ordusu Komutanı General Abdulfettah al-Burhan, Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) Lideri Salim Muslat, Suudi Arabistan Kralı Salman bin Abdulaziz ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman, Başbakan Molla Muhammed Hasan Ahund, Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Genel Sekreteri Kubanicbek Omuraliyev, Ukrayna Başbakanı Denys Shmyhal, Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskiy, Umman Sultanı Heysem bin Tariq ve Venezüella Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tebrik mesajı iletti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler