Haber

Elvis Presley’in kızı Lisa Marie hayatını kaybetti

Babası Elvis Presley gibi müzisyen olan Lisa Marie Presley’in ABD’nin Kaliforniya eyaletinde hayatını kaybettiği açıklandı. Perşembe sabahı Los Angeles’ın Calabas bölgesindeki evinde bir çalışan tarafından yerde hareketsiz yatarken bulunan Presley’in kalp krizi geçirdiği iddia edildi. Presley Ailesi tarafından yapılan açıklamada, “Annesi Priscilla Presley ve ailenin diğer üyeleri, Lisa Marie’nin trajik ölümü karşısında şok oldular ve harap oldular” dedi.

ABD’nin ünlü dergi portalı TMZ’nin haberine göre Lisa Marie Presley, hareketsiz halde kaldıktan sonra evinden hastaneye götürülerek suni komaya alındı. Ancak yapılan müdahalelere rağmen Presley’in kurtarılamadığı bildirildi. Presley’in aynı mülkte yaşayan eski karısı Danny Keough’un da sağlık görevlileri gelmeden önce Presley’e CPR uyguladığı bildirildi. TMZ, Presley’in ölümünün intihardan kaynaklanmadığını bildirdi.


Elvis Presley ve Priscilla Presley 1 Mayıs 1967’deki düğünlerinde Fotoğraf: imago/Cinema Publishers Collection

babası öldüğünde 9 yaşındaydı

Lisa Marie Presley, Elvis ve Priscilla’nın tek çocuğuydu. Üç albüm çıkaran Lisa Marie Presley, Michael Jackson ile 1,5 yıllık evliliği ve ABD’li aktör Nicolas Cage ile üç aylık evliliğiyle adından söz ettirdi. Presley daha sonra aktör ve müzisyen Michael Lockwood ile evlendi ve ilk karısı 1994 yılında boşandığı Danny Keough’du.

Lisa-Marie, babası Elvis Presley 1977’de 42 yaşında öldüğünde 9 yaşındaydı. Şu anda 77 yaşında olan Priscilla Presley, “tanıdığım en tutkulu, en güçlü ve en sevgi dolu kadın” sözlerini kullandı. “Kızı için ölümünden sonra ABD’li People dergisine yaptığı açıklamada.

Presley, 14 yaşındaki ikizler de dahil olmak üzere dört çocuk annesiydi. Oğlu Benjamin Keough, 2020 yılında 27 yaşında vefat etti.

AFP,dpa/HS,EC

doganyurtajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu