Haber

Erdoğan ailesine teslim edilen Togg’un plakası dikkatlerden kaçmadı! Herkes aynı sözü söylüyor

Türkiye’nin yerli ve milli otomobili Togg’un ilk teslimatı için Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde tören düzenlendi.

İLK TOGGS TESLİM EDİLDİ

“Anadolu” renginde “34 EE 2071” plakalı Togg T10X, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’a teslim edildi. Togg’un plakasına Başkanlık bileti takıldığı görüldü. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın makam arabası olarak kullanacağı araç Gemlik renkli Togg olacak.

PLAKA DETAYI DİKKAT ÇEKTİ

34 EE 2071 plakalı Togg, Emine Erdoğan adına tescillendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “EE bildiğiniz gibi hanımın ismiyle ortak soyadımız. 2071 yılında bilinen Malazgirt’in tarihi buraya yansıdı. Çünkü 1071’den sonra inşallah 2071 bizim için farklı bir vizyon olur” dedi. Kısa sürede sosyal medyada konu hakkında çok sayıda yorum yapıldı.

Bu yorumlardan bazıları şu şekildedir:

“ÇAĞIN ARABASINI ÜRETMEK NASIL OLDU”

Test sürüşünün ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sizin hissettiğiniz gibi biz de bu heyecanı hissettik. Devrim arabası meselesinin nasıl bir kaosa yol açtığını bilirsiniz. Biz de bölümün arabası Togg’u izleyeceğiz. Kırmızı olan yapar” dedi. bana ait değil hanıma ait Azerbeycan’a gidecek Özbekistan’a da gidecek Her şey yolunda gidiyor 177 bin başvuru oldu Şu anda Gürcan Beyler üretim olarak yetiştirebilirse bu sayı 277 bin olur tamam tüketim talip çok var bizden torpido isteyenler var torpido işi bizi ilgilendirmez.”

“İÇİNİZDE ÇOK HUZURLU HİSSEDİYORSUNUZ”

Aracın kullanımının çok rahat olduğunu belirten Emine Erdoğan, “Birlikte çok tarihi bir anı hep birlikte paylaşıyoruz. Türkiye’nin gurur kaynağı oldu. Ülkemle gurur duyuyorum. Aracın kullanımı da çok rahat. , yağ gibi akıyor, keskin dönüşler yapabiliyor, içiniz çok huzurlu oluyor, kullanırsanız anlarsınız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu