Haber

Halit Tomakin neden görevden alındı? Halit Tomakin istifa etti mi, neden?

Milletvekili aday listesini beğenmeyen ve sosyal medyada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı etiketleyen AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin’i merak edenler var, “Seçimde karşılaşabileceğimiz riskleri almak istemiyorum. İstifanın eşiğindeyiz.” Peki Halit Tomakin neden görevden alındı? Halit Tomakin istifa etti mi, neden?

HALİT TOKMAKİN NEDEN SERBEST BIRAKILDI?

AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, milletvekili aday listesini beğenmeyip sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı etiketleyerek, “Seçimde karşılaşabileceğimiz riskleri almak istemiyorum. istifa eşiği.” Tomakin’in yerine Selman Altaş atandı.

Tomakin, “Asrın seçimine yaklaşık bir ay kaldı. Aday listelerimiz Genel Merkez tarafından açıklandı ancak İl Başkanı olarak şehrimde sorumluluğu taşıyan bir kişi olarak sadece arama şansım var. Sesimiz duyulmadığı için buradan Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum.

“SEÇİMDE YAŞAYACAĞIMIZ RİSKLERİ ALMAK İSTEMİYORUM”

Ordu halkı aday listelerimize çok önemli bir biçimde itiraz ediyor. Ordu ilimizde milletvekilliği seçimlerinde karşılaşabileceğimiz riskleri seçim günü akşamı alarak, bu kadar aday listesiyle milletimizin huzuruna çıkmayı açıkçası istemiyorum. Ordu’da yapıldı. Bu nedenle Sayın Cumhurbaşkanı, geldiğimiz noktada istifanın eşiğine geldiğimizi ve sesimizi duymanızı ister, takdir ve talimatlarınızı bekleriz.”

alpu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu