İçerik

Instagram Makaralardan Para Kazanma Programını Durduruyor

Sosyal medya platformları, daha fazla kullanıcıya ulaşmak için yaratıcılara ve tüketilebilir içeriğe bağlıdır. Bu durum içerik üreticileri için platformların ortasında bir fon yarışına neden olurken günümüzde metadanFarklı bir saldırı geldi.

Meta, Reals içerik oluşturucularını Instagram’da sunar bonus yardımcı programını durduracak açıkladı. İçerik üreticileri böylece ana gelir kaynaklarından birini kaybedecek.

Meta’dan açıklama geldi: Program farklı bir tasarımla geri dönecek

Business Insider’a yapılan açıklamada Meta durduruldu. Makaralar Oynat Programını geliştirmek için testleri genişlettiğini paylaştı. Ancak şirket, programı şimdilik hem Facebook hem de Instagram’da durdurduğunu belirtti.

Program, yaratıcılara tamamen veda etmeyecek. Şirket, programı daha hedefli bir biçimde geri getirmenin yollarını arayacağını söyledi. Ancak bu planların ne zaman tamamlanabileceği konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı.

2021 yılında hayata geçirilen program, içerik üreticilerini ikiye ayırdı. Bazı üreticilerin yalnızca bir ayı var 35 bin dolarBazıları inanılmaz paralar kazandığını söylerken, örneğin 100 dolaryaklaşık olduğunu söyledi.

Playing Reels programı artık ABD dışındaki ülkelerde uygulanmıyordu.

haber-cekmekoy.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu