Teknoloji

Instagram yapay zeka tarafından oluşturulan görselleri etiketleyecek

Sosyal medya devi Meta instagramBağımsız geliştirici Alessandro Paluzzi tarafından Unveiled için yeni bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı, bu yeni özellik Meta AI aracılığıyla oluşturulan içeriğe kaldırılamaz bir özellik veriyor. etiketlemeyi hedefliyor . Instagram’daki kullanıcılar bu etiket sayesinde yapay zeka aracılığıyla bir görselin oluşturulduğunu kolayca anlayabilecek.

Meta’nın sınırlı bir kullanıcı tabanıyla test ettiği öğrenilen yeni özelliğin üzerinde bir yazı var” yapay zeka tarafından üretilen” bilgilendirme metni ekleyecektir. Bu metin sayesinde kullanıcı gerçek bir görsel ile yapay zeka tarafından oluşturulmuş veya düzenlenmiş bir manzaranın ortasındadır. ayırt edebilmek . İşte bilinmeyen bir kelimenin konusu. AI tespit özelliğinin sadece Meta AI’dan mı oluşacağı yoksa örneğin DALL-E tarafından oluşturulan görüntülerin de tespit edilip edilmeyeceği net değil.

Instagram’ın yeni özelliği şöyle görünecek:

Yukarıdaki ekran görüntüsüne baktığımızda açıklamaların Meta AI’a özel olduğunu görüyoruz. Olumsuz Görürüz. Yani diğer görüntü odaklı yapay zeka araçları da bu özelliğin kapsamında olabilir.

Peki Meta neden bu tür bir özellik üzerinde çalışmaya devam ediyor?

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir içerikte; Google, Meta ve Open AI gibi şirketler ABD hükümetiile yapılan bir görüşmeden hakkında konuştuk . Biden yönetimi, şirketlerden yapay zekanın risklerini önlemek için çalışmalarını istedi ve şirketler bu talebi kabul etti. O gün, ” yapay zeka tarafından oluşturulan herhangi bir içeriği tanımlamak için yeni bir filigran sistemi“uygulama ayrıca kabul edildi sana söyledik İşte bugün ortaya çıkan özellik, Biden yönetimine verilen sözlerden bir bölüm.

akpinarajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu