Haber

İsrail’den ‘güvenlik olayı’ açıklaması: Mısır sınırında 2 askerimiz şehit oldu

İsrail ordusu, ülkenin Mısır ile olan güney sınırında meydana gelen “güvenlik olayında” iki İsrail askerinin öldürüldüğünü duyurdu. Reuters haber ajansının haberine göre ordudan yapılan açıklamada, “Bu sabah Paran İlçe Tümeni bölgesinde güvenlik olayı meydana geldi. İsrail Savunma Kuvvetleri’ne (IDF) bağlı bir erkek ve bir kadın olmak üzere toplam iki asker şehit oldu.” Olay araştırılıyor. IDF, bölgeyi araştırıyor.”

ARMY RADYOSU: KAÇAKÇI GRUPLARI İLE ÇATIŞMA

İsrail ordusu bugün erken saatlerde konuyla ilgili bir açıklama yaptı ve Mısır sınırında meydana gelen “güvenlik olayı” nedeniyle iki İsrail askerinin yaralandığını duyurdu. İsrail Ordu Sözcüsü tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Bu sabah Paran İlçe Tümeni bölgesinde güvenlik olayı yaşandı, olayda 2 kişi yaralandı.”

Açıklamada, Mısır sınırında yaşanan olayın koşullarının araştırıldığı, daha fazla detayın daha sonra verileceği belirtildi. Öte yandan İsrail Ordu Radyosu, iki İsrail askerinin yaralandığı olayın, kaçakçılarla çıkan çatışma sonucu meydana geldiğini bildirdi. (DIŞ HABERLER)

dogansehir-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu