Haber

İtalya eski Başbakanı Berlusconi yeniden hastaneye kaldırıldı

Sağcı koalisyon hükümetinin ortaklarından Forza Italia (FI) partisinin genel başkanı ve eski İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi’nin Milano’da bir kez daha hastaneye kaldırıldığı ve bazı ön işlemlerden geçirileceği bildirildi. -planlı sınavlar.

San Raffaele Hastanesi’nde 5 Nisan-19 Mayıs tarihleri ​​arasında 45 gün boyunca akciğer enfeksiyonu nedeniyle tedavi gören ve aynı zamanda kronik lösemi teşhisi konulan 86 yaşındaki başkan bugün aynı hastaneye kaldırıldı.

Berlusconi’nin doktorları Alberto Zangrillo ve Fabio Ciceri, basına yaptıkları açıklamada, “Başkan Berlusconi, hematolojik hastalığıyla ilgili önceden planlanmış bazı testlerden geçmek üzere hastaneye kaldırıldı.” ifadesini kullandı.

Basında çıkan haberlerde Berlusconi’nin yoğun bakımda olmadığı ancak geceyi hastanede geçireceği belirtildi.

Berlusconi’nin partisi Forza Italia’nın 2 numarası aynı zamanda Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı olan Antonio Tajani, liderin hastaneye kaldırılmasının önceden belirlenmiş bir teftiş süreci çerçevesinde olduğunu kaydetti.

Giorgia Meloni liderliğindeki sağcı koalisyonun ortaklarından Lig Partisi kaynakları, Lig Başkanı, Başbakan Yardımcısı ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Matteo Salvini’nin hastaneye kaldırılan Berlusconi ile telefon görüşmesi yaptığını ve iki liderin telefonda futbol hakkında şakalaştığı iddia edildi.

Berlusconi, bu yıl ilk kez 28-30 Mart tarihlerinde muayene amacıyla San Raffaele Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Ünlü liderin ikinci hastaneye yatışı çok daha uzun sürdü. 5 Nisan’da kalp ve damar rahatsızlıkları nedeniyle hastaneye kaldırılan ve aynı zamanda burada kronik lösemi teşhisi konulan Berlusconi, 16 Nisan’a kadar ağır bakımda kalarak 45 gün tedavi gördü ve 19 Mayıs’ta taburcu oldu.

İtalya’da “1994-2011 döneminde en uzun süre görev yapan başbakan” olan Berlusconi, Eylül 2020’de Kovid-19’a yakalanmış ve iki haftalık sorunlu bir tedavi sürecinin ardından sağlığına kavuşmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu