Haber

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Akbelen Ormanı’nda nöbet tutanlar için seyyar tuvalet bariyeri

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Akbelen Ormanı’nda nöbet tutan vatandaşlara gönderilen seyyar tuvalet, kolluk kuvvetleri tarafından engellendi. Seyyar tuvaleti bekçi alanına taşımak isteyen çevreciler, kolluk kuvvetleri tarafından müdahale edildi.

YK Enerji’nin Muğla’nın Milas ilçesindeki madencilik faaliyetleri için Akbelen Ormanı’ndaki ağaçların kesilmesini engellemek isteyen Milas’ta yaşayan köylüler, çevreciler, öğrenciler ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu izlemeye devam ediyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Akbelen’deki direniş alanına gönderilen seyyar tuvaletlerin girişi, bölgedeki kolluk kuvvetleri tarafından engellendi. Seyyar tuvaletleri nöbet alanına götürmeye çalışan vatandaşlara kolluk kuvvetleri tarafından müdahale edildi.

Akbelen Yuvamız Vazgeçmeyeceğiz adlı Twitter hesabı, yayınladığı bir video ile yaşananları duyurdu:

“İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin nöbetçi alanı için Akbelen’e gönderdiği seyyar tuvaletlerin girişi, kaymakamın talimatlarını uygulayan kolluk güçleri tarafından Belediye yetkisi altındaki alanda yetki aşımı ile engelleniyor. En temel ihtiyacımıza engel oluyorsunuz!”

altinovahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu