Haber

Moto kuryeler deprem bölgesinde gönüllü hizmet veriyor

6 Şubat’ta Türkiye’de meydana gelen iki depremin ardından ülke genelinde yardım seferberliği ilan edildi ve deprem bölgesine tonlarca yardım ulaştırıldı.

Afette meydana gelen enkaz nedeniyle yardımların ulaştırılmasında güçlük çekilen bölgelere moto kuryeler konuşlandırıldı.

Yardımların taşınması için lojistik takviye yapılırken, birçok ilde bir merkeze gelen moto kuryeler, motosikletlerini kamyonlara yükleyerek sarsıntılı bölgeye ulaştı.

Yardım dağıtımında görev aldılar.

Ardından bölgedeki yardım dağıtımına katılan kuryeler, yardım kolilerini yardımların ulaştırıldığı bölgelere ulaştırmaya başladı.

“Ne gerekiyorsa taşımaya çalışıyoruz”

Kaplan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Depremin ardından bir tır ayarlayıp motosikletlerimizi gönderdik. Otobüse bindik ve sarsıntı bölgesine ulaştık. Yaklaşık bir haftadır yardımların toplandığı merkezlerden depremzedelere yardım kolileri ulaştırmak için arkadaşlarımızla gönüllü olarak çalışıyoruz. Başta köyler olmak üzere yardımların ulaştırılmasında güçlük çekilen yerlere ilaç, erzak, soba, battaniye, su ne gerekiyorsa ulaştırmaya çalışıyoruz. Bu süreci birlikte aşmak için her zaman omuz omuza durduk.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu