Ekonomi

Stellantis otonom sürüş yolculuğunu hızlandırıyor

Stellantis NV, gelişmiş yapay zeka ve otonom sürüş yazılımının lider geliştiricisi olan aiMotive’in satın alımını tamamladığını duyurdu.

Stellantis tarafından yapılan açıklamaya göre aiMotive, operasyonel bağımsızlığını korurken Stellantis’in bir yan kuruluşu olarak faaliyet gösterecek. aiMotive Kurucusu László Kishonti, İcra Kurulu Başkanı (CEO) olarak şirkete liderlik etmeye devam edecek.

Ayrıca aiMotive, aiSim, aiData ve aiWare ile pazarda faaliyet göstermeye devam edecektir. Bunun dışında üçüncü taraf müşterilerine bu kilit alanlarda teknoloji çözümleri sunmaya devam edecektir.

Stellantis, aiMotive’i denetlemek için bir yönetim kurulu kuracak, ancak kurumsal özerkliği ve hızlı yenilikçi çözümlere yönelik bir başlangıç ​​yaklaşımını savunmaya devam edecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Stellantis Yazılım Direktörü Yves Bonnefont, aiMotive’in satın alınmasının sürdürülebilir bir mobilite teknolojisi şirketi olma yolculuklarını hızlandıracağını ve Dare Forward 2030 hedeflerinin gerçekleştirilmesine katkı sağlayacağını belirtti.

Bonnefont, “aiMotive’in gelişmiş uzmanlığıyla, yapay zekamızı ve otonom sürüş çekirdeği teknolojimizi güçlendireceğiz, küresel yeteneklerimizi genişleteceğiz ve tamamen yeni STLA AutoDrive platformumuzun orta vadeli gelişimini destekleyeceğiz” dedi. değerlendirmesini yaptı.

aiMotive Kurucusu ve CEO’su László Kishonti, 2015 yılında herkes için mobilitenin geleceğini şekillendirecek teknolojiler geliştirmek üzere bir şirket kurduğunu belirtti.

Kishonti, “Yedi yıl sonra, Stellantis’in çabalarına katkıda bulunabildiğimiz ve milyonlarca müşterinin arabasını daha iyi, daha güvenli ve daha akıllı hale getirmek için birlikte çalışabildiğimiz için çok mutluyum” dedi. açıklama yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu