Haber

TMF’nin düzenlediği motokros ve drag yarışlarının heyecanı başlıyor

Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun (TMF) faaliyet takviminde yer alan iki önemli etkinlik, hafta sonu İstanbul ve Antalya’da gerçekleştirilecek.

TMF’den yapılan açıklamaya göre, Türkiye Motokros Şampiyonası 16-17 Eylül tarihlerinde İstanbul’un Çatalca ilçesindeki Yeditepe Motokros Pisti’nde gerçekleştirilecek.

Çatalca Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenecek ve Türkiye’nin birçok tanınmış motokrosçusunun yanı sıra yurt dışından da önemli yarışçıların katılacağı şampiyonada, MX, MX1, MX2, MX2 Junior, MX branşlarında kupa müsabakaları düzenlenecek. kıdemli, kadın, emektar, 50 cc, 65 cc ve 85 cc. verilmiş olacak.

Sporcular, 16 Eylül Cumartesi günü antrenman ve eleme derslerine başlayacak ve 17 Eylül Pazar günü iki etap halinde start rayında sıraya girecekler.

Türkiye Drag Şampiyonası Antalya’da yapılacak

TMF’nin 2023 yarış takviminde yer alan KIA Öztopraklar Türkiye Drag Şampiyonası’nın rövanş yarışı 16-17 Eylül tarihlerinde Antalya’nın Odabaşı İlçesi’ndeki Kepez Drag Pisti’nde gerçekleştirilecek.

402 metrelik motosiklet yarışı superior street, pro street, street2, street750, street600, standard1, standard2, pro200, pro300 ve kadın sınıflarında gerçekleştirilecek.

Türkiye’nin dört bir yanından sporcuların katılacağı yarışlar, 16 Eylül Cumartesi günü antrenman ve sıralama seanslarıyla başlayacak. 17 Eylül Pazar günü ise heyecan dolu yarışları sporseverler yerinde takip edecek.

ibradi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu