Haber

Aytun Çıray Ümit Özdağ’ı Ziyaret Etti

Eski YETERLİ Parti Milletvekili Aytun Çıray, Ankara’da Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ı ziyaret etti. Özdağ, “Umarım bundan sonra da benzer değerlendirmelere devam ederiz. Ancak yerel seçimlere özel olarak odaklanmadık. Daha genel olarak Türk siyasetini ve bölgedeki gelişmeleri değerlendirdik.”

Aytun Çıray, Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ’ı bugün Genel Merkez’de ziyaret etti. Basına kapalı gerçekleşen görüşmenin ardından Özdağ ve Çıray, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

ÖZDAĞ: “ZİYARETİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Özdağ, “Yerel seçimler yaklaşırken partilerin belediye başkan adayları tartışılmaya başlandı, adaylık konusu tartışıldı mı?” sorusuna yanıt verdi. aşağıdaki gibi:

“Hayır, Sayın Milletvekilimiz ile Türk siyasetinin genel bir değerlendirmesini yaptık ve çok faydalandım. Nazik ziyaretinden dolayı kendisine teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra da benzer değerlendirmeleri yapmaya devam ederiz. Ama özellikle üzerinde durmadık. Yerel seçimlerde daha genel olarak bölgedeki Türk siyasetine odaklandık, “Gelişmeleri değerlendirdik.”

ÇIRAY: “İKBAL YERİNE HER ZAMAN GELECEĞİ KONUŞTUK”

Çıray, “AKP ile İYİ Parti’nin İzmir’de birleştiği iddiasında bulundunuz. Daha sonra Kürşad Bey bu iddiayı yalanladı. Bu konuyla ilgili değerlendirmeniz nedir?” aşağıdaki gibi:

“Benim açıklamalarımdan sonra bunu hayata geçirmek zorlaştı. Ama siyasette bir şey var, önce şunu söyleyeyim: Davetinden dolayı, bize istişare imkânı yarattığı için Sayın Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum. Gerçekten çok faydalı bir toplantıydı. Türkiye’nin gelecek meselelerini konuştuk. “Muhtemelen ortaya çıkacak yeni anayasayı, ona karşı nasıl bir tavır almamız gerektiğini hep birlikte düşündük, işlerin biraz daha netleşmesini bekledik. Kısaca söylemek gerekirse başarıdan ziyade hep gelecekten bahsettik.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu