Haber

THY’den Deprem Sonrası Üniversite Öğrencileri İçin Önemli Karar: Sefer Değiştirme Hakkı Olacak mı?

Türkiye büyük felaketinin altıncı gününü geride bırakmak üzere. Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük deprem 10 ilde afete ve tüm ülkede yıkıma neden oldu. Tüm Türkiye’yi etkisi altına alan felaketin ardından eğitimde aksamalar yaşandı. Tatile giden üniversite öğrencileri dönüş hazırlığı yaparken, YÖK’ten uzaktan eğitim kararı geldi. Bunun üzerine Türk Hava Yolları (THY), tüm üniversite öğrencilerini ilgilendiren kararını açıkladı.

Türkiye’nin yaşadığı büyük depremin ardından tahliye seferlerine başlayan THY’nin bu hamlesi takdir topladı.

10 ilde tamamen orta düzeyde eğitim verilirken, yurdun diğer bölgelerinde yaşayan vatandaşlar için yeni kararlar alınmaya devam edildi. YÖK, üniversitelerin dönem sonuna kadar tamamen uzaktan eğitime geçtiğini duyurdu.

Bahar döneminde uzaktan eğitime geçilmesinin ardından okullarına dönüş bileti alan binlerce öğrenciyi ilgilendiren yeni bir karar açıklandı.

THY’nin Sefer Değiştirme Hakkı Olacak mı?

Türk Hava Yolları sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; Üniversitelerin uzaktan eğitime geçmesiyle birlikte öğrencilerin ücretsiz iade ve değişim hakkına sahip olduğu açıklandı.

“Üniversiteli öğrencilerimizin dikkatine: 11 Şubat’tan önce ve 30 Haziran’a kadar olan uçuşlarınız için ücretsiz değişim ve iade hakkı tanımlanmıştır. 31 Mart’a kadar THY web sitesindeki formu ‘diğer/öğrenci talepleri’ni seçip öğrenci belgenizle doldurunuz. . İşlemlerinizi doldurabilirsiniz.”

THY resmi paylaşımı:

eskil-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu